7 atrakcji na Mazurach, które zainteresują Twoje dzieci

Jedną z najpiękniejszych krain w Polsce są Mazury. Zapewniają ogrom atrakcji zarówno dla miłośników żeglarstwa i wszelkiego rodzaju sportów wodnych, jak i turystów lubiących zwiedzać albo spędzać czas leniuchując na plaży. Mazury to również liczne hotele przyjazne rodzinie. Jakie punkty obowiązkowo trzeba odwiedzić, wyjeżdżając w te okolice z małymi dziećmi?

Mazurskie ZOO

W Kadzidłowie, w Puszczy Piskiej utworzono Park Dzikich Zwierząt. Żyją w nim przedstawiciele takich gatunków jak: ryś nizinny, puchacz, cietrzew, wilk czy żubr. Atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością możliwość ich karmienia.

Ogrody Pokazowe i motylarnia

Niedaleko Mrągowa, w miejscowości Marcinkowo działają Ogrody Pokazowe i Motylarnia. Spędzicie tu czas na błogim relaksie, a także na poznawaniu unikalnych i egzotycznych gatunków roślin. Łącznie w Marcinkowie działa 14 różnych tematycznych ogrodów, wzbogaconych w uroczą, małą architekturę. Dzieci mogą tutaj uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

Park Żubrów

Niedaleko wsi Wolisko w Puszczy Boreckiej istnieje Park Żubrów, gdzie w puszczy żyje blisko setka tych zwierząt, a turyści mogą je podziwiać z bliska dzięki wybudowanej platformie widokowej.

Garncarska Wioska z Rajskim Ogrodem

W Kamionce, czyli wsi o kilkusetletnich tradycjach w zakresie ludowego rzemiosła, istnieje skansen z historycznymi zabudowaniami i warsztatami rzemieślników. W ofercie Garncarskiej Wioski z Rajskim Ogrodem są zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, np. z lepienia garnków. W ogrodach można zaś do woli oddawać się zabawom na świeżym powietrzu.

Dla miłośników wojska

Dzieci i nieco starsi turyści na pewno będą zachwyceni z wizyty w niestandardowej placówce muzealnej – w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, gdzie znajduje się około 50 pojazdów wojskowych, pochodzących nawet z II wojny światowej. Większość z nich, w tym czołgi i amfibie można zobaczyć od środka, a niektórymi nawet jeździć.

Atrakcje wodne i nie tylko

W wielu miejscach nad mazurskimi jeziorami działają ośrodki sportowe i aquaparki oraz parki rozrywki z atrakcjami dla najmłodszych, m.in. będzie to Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel, Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu, Termy Warmińskie czy Park Wodny Tropikana w Mikołajkach niedaleko Hotelu Spa Robert’s Port na Mazurach.

Rejsy statkiem

Mazury to przede wszystkim piękne jeziora. Atrakcją dla turystów, zwłaszcza tych najmłodszych, może być rejs po kanale żeglownym – Kanale Elbląskim, łączącym zachodnie Mazury z Zalewem Wiślanym. Rejsy obsługuje Żegluga Ostródzko-Elbląska.

Noclegi zarezerwuj wcześniej

Przed wyjazdem na Mazury warto zarezerwować sobie dobry hotel, najlepiej nad jeziorem, który będzie dobrą bazą wypadową do zwiedzania ciekawych miejsc w regionie. W przypadku wyjazdu z dziećmi na pewno przyda się hotel przyjazny rodzinie, zapewniający basen, salę zabaw dla najmłodszych, krzesełka do karmienia w restauracji czy łóżeczka w pokojach. W sezonie letnim, jeśli tylko pogoda dopisuje, Mazury zapełniają się turystami, którzy z dużym wyprzedzeniem rezerwują hotele nad jeziorem. Trzeba więc spieszyć się, aby najlepszy hotel przyjazny rodzinie miał jeszcze wolne miejsca na pożądany przez nas termin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *