7 atrakcji na Mazurach, które zainteresują Twoje dzieci

Jedną z najpiękniejszych krain w Polsce są Mazury. Zapewniają ogrom atrakcji zarówno dla miłośników żeglarstwa i wszelkiego rodzaju sportów wodnych, jak i turystów lubiących zwiedzać albo spędzać czas leniuchując na plaży. Mazury to również liczne hotele przyjazne rodzinie. Jakie punkty obowiązkowo trzeba odwiedzić, wyjeżdżając w te okolice z małymi dziećmi?

Mazurskie ZOO

W Kadzidłowie, w Puszczy Piskiej utworzono Park Dzikich Zwierząt. Żyją w nim przedstawiciele takich gatunków jak: ryś nizinny, puchacz, cietrzew, wilk czy żubr. Atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością możliwość ich karmienia.

Ogrody Pokazowe i motylarnia

Niedaleko Mrągowa, w miejscowości Marcinkowo działają Ogrody Pokazowe i Motylarnia. Spędzicie tu czas na błogim relaksie, a także na poznawaniu unikalnych i egzotycznych gatunków roślin. Łącznie w Marcinkowie działa 14 różnych tematycznych ogrodów, wzbogaconych w uroczą, małą architekturę. Dzieci mogą tutaj uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

Park Żubrów

Niedaleko wsi Wolisko w Puszczy Boreckiej istnieje Park Żubrów, gdzie w puszczy żyje blisko setka tych zwierząt, a turyści mogą je podziwiać z bliska dzięki wybudowanej platformie widokowej.

Garncarska Wioska z Rajskim Ogrodem

W Kamionce, czyli wsi o kilkusetletnich tradycjach w zakresie ludowego rzemiosła, istnieje skansen z historycznymi zabudowaniami i warsztatami rzemieślników. W ofercie Garncarskiej Wioski z Rajskim Ogrodem są zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, np. z lepienia garnków. W ogrodach można zaś do woli oddawać się zabawom na świeżym powietrzu.

Dla miłośników wojska

Dzieci i nieco starsi turyści na pewno będą zachwyceni z wizyty w niestandardowej placówce muzealnej – w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie, gdzie znajduje się około 50 pojazdów wojskowych, pochodzących nawet z II wojny światowej. Większość z nich, w tym czołgi i amfibie można zobaczyć od środka, a niektórymi nawet jeździć.

Atrakcje wodne i nie tylko

W wielu miejscach nad mazurskimi jeziorami działają ośrodki sportowe i aquaparki oraz parki rozrywki z atrakcjami dla najmłodszych, m.in. będzie to Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel, Park Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu, Termy Warmińskie czy Park Wodny Tropikana w Mikołajkach niedaleko Hotelu Spa Robert’s Port na Mazurach.

Rejsy statkiem

Mazury to przede wszystkim piękne jeziora. Atrakcją dla turystów, zwłaszcza tych najmłodszych, może być rejs po kanale żeglownym – Kanale Elbląskim, łączącym zachodnie Mazury z Zalewem Wiślanym. Rejsy obsługuje Żegluga Ostródzko-Elbląska.

Noclegi zarezerwuj wcześniej

Przed wyjazdem na Mazury warto zarezerwować sobie dobry hotel, najlepiej nad jeziorem, który będzie dobrą bazą wypadową do zwiedzania ciekawych miejsc w regionie. W przypadku wyjazdu z dziećmi na pewno przyda się hotel przyjazny rodzinie, zapewniający basen, salę zabaw dla najmłodszych, krzesełka do karmienia w restauracji czy łóżeczka w pokojach. W sezonie letnim, jeśli tylko pogoda dopisuje, Mazury zapełniają się turystami, którzy z dużym wyprzedzeniem rezerwują hotele nad jeziorem. Trzeba więc spieszyć się, aby najlepszy hotel przyjazny rodzinie miał jeszcze wolne miejsca na pożądany przez nas termin.