Czas na relaks po pracy

Ciągła praca sprawia, że przemęczenie daje się we znaki. Nie każdy może pozwolić sobie na codzienną porządną dawkę wypoczynku. Wiele godzin spędzonych w pracy, a następnie obowiązki w domu i przy dzieciach – to typowy scenariusz przeciętnego człowieka. Dobrze jest znaleźć czas na odpoczynek i zaplanować go tak, by jak najlepiej wykorzystać te kilka godzin lub dni.

Maseczka

Relaks jest potrzebny, by wyglądać i czuć się młodo. Wyjazd do Spa może być świetną okazją, by zregenerować siły. Nakładane na twarz maseczki odświeżą cerę i wygładzą zmarszczki. Specjaliści w dziedzinie odnowy biologicznej właściwie dobiorą kosmetyki, po których nałożeniu cera będzie wyglądała młodziej.

Sprawdź jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja twarzy.

Masaż i inne zabiegi

Masaż całego ciała, kąpiele, różne okłady i maski – wszystko to przyniesie ulgę napiętym mięśniom. Każdy potrzebuje takiej chwili dla siebie. Pozwala to odprężyć się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Natłok spraw na głowie powoduje, że trudno jest racjonalnie myśleć i mądrze planować kolejne zadania.

Basen i sauna

W ośrodkach spa można także skorzystać z basenu. Bardzo często dostępna jest gimnastyka w wodzie, prowadzona pod okiem specjalisty. Można dzięki temu wymodelować ciało i pozbyć się niechcianych kilogramów. Dodatkowo przy basenach najczęściej jest sauna. Wybiera się saunę suchą lub mokrą w zależności od potrzeb i kondycji organizmu. Ciepło daje uczucie relaksu i pomaga pozbyć się toksyn. Każda sesję kończy się zimnym prysznicem, co postawi na nogi każdego.

Zasady pobytu

Ośrodek Spa można odwiedzać na pojedyncze zabiegi lub rezerwować kilka dni pobytu. Wszystko zależy od posiadanych funduszy i preferencji. W czasie wolnym można także wybrać się do dobrej restauracji, by najeść się do syta lub popróbować nowych smaków.
W ramach czasu dla siebie można również pomyśleć o wycieczce połączonej z aktywnością fizyczną. Wypad rowerowy całą rodziną może być ciekawą opcją. Obranie punktów docelowych i dodatkowe zwiedzanie pozwoli miło spędzić czas. Wybierając się na dłuższą wycieczkę, warto z wyprzedzeniem zaplanować nocleg, by uniknąć gorączkowych poszukiwań na miejscu. Ilość przebytych kilometrów trzeba także odpowiednio dostosować do uczestników, by była to raczej przyjemność niż wysiłek ponad miarę i zakwasy kolejnego dnia. Wspólne ognisko lub grill zadowoli smakoszy, a o brak apetytu po wysiłku fizycznym nie ma co się martwić. Taki pobyt na świeżym powietrzu świetnie dotlenia organizm i regeneruje siły.

W ramach odpoczynku można także zorganizować wieczór w domu.

Wylegiwanie się na kanapie przy dobrym filmie lub muzyce jest jak najbardziej pożądane. Jest to także dobra okazja, by ugotować coś wyjątkowego, na co nie było czasu w tygodniu pracy. Ciepła kąpiel i ulubione maseczki, to nie tylko propozycja dla pań. Odprężyć się można przy książce z filiżanką ciepłej kawy, herbaty czy czekolady. W chwilach wolnych warto jest też sprawdzić, czy nasza dieta jest odpowiednio bogata w składniki odżywcze, bo ich brak powoduje nadmierne przemęczenie. Świeżo wyciśnięty sok lub sałatka warzywna pozwoli zregenerować organizm od wewnątrz, by zyskać siły do codziennych obowiązków.