Czym jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest delikatnym sposobem na oczyszczenie cery. Posiada on bardzo wiele zalet, dlatego też stał się bardzo popularny w ostatnich czasach.

Skład

Ten rodzaj peelingu składa się zazwyczaj z naturalnych, przyjaznych dla skóry składników. Można w nim znaleźć enzymy takie jak keratolina, papaina, która jest pozyskiwana z papai czy bromelaina, która wchodzi w skład ananasa. Często można spotkać również kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży, których zadaniem jest delikatne usuwanie komórek martwego naskórka. Z racji tego, że skład jest w pełni naturalny, to niemalże nie występują żadne reakcje alergiczne. Peeling taki jest bezpieczny dla skóry.

Działanie

Peeling enzymatyczny wpływa na usunięcie łoju i martwych komórek naskórka z cery. Jest więc bardzo dobrym sposobem na dokładne oczyszczanie twarzy. Sprawia, że skóra staje się idealnie wygładzona, a co się z tym wiąże, wygląda znacznie lepiej. Ważne jest również to, że podczas zabiegu wyrównuje się również koloryt skóry. Po zabiegu cera staje się odżywiona i wygląda zdrowiej. Kosmetyk ten radzi sobie również świetnie z porami i drobnymi wypryskami. Jest polecany również osobom mającym problem z trądzikiem młodzieńczym. Warto wiedzieć również o tym, że skóra potraktowana peelingiem enzymatycznym jest dobrze przygotowana do przyswajania innych kosmetyków. Stosowane zaraz po zabiegu kremy wchłaniają się lepiej i ty samym ich efektywność się zwiększa.

Wskazania

Peeling enzymatyczny jest tak naprawdę skierowany do każdego typu cery. Z racji tego, że działa on niezwykle delikatnie, to jest szczególnie polecany osobom posiadającym skórę wrażliwą. Tak naprawdę ten rodzaj peelingu jest jedyną opcją dla nich, aby dogłębnie oczyścić cerę. Inne kosmetyki zwyczajnie podrażniają cerę wrażliwą i wpływają na pogorszenie się jej stanu. Dlatego też osoby takie nie mogą wręcz stosować tradycyjnych peelingów mechanicznych. W trakcie ich stosowania mogą powstać zaczerwienienia i rany, które bardzo trudno zniwelować.