Dlaczego tak wiele osób korzysta z diety dr Ewy Dąbrowskiej?

Dieta dr Dąbrowskiej łączy w sobie okresowo przeprowadzaną głodówkę leczniczą i zdrową dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania. Przynosi bardzo wymierne efekty, dlatego stosuje ją wiele osób.

Na czym ona polega?

Głównym założeniem diety dr Dąbrowskiej jest spożywanie przede wszystkim warzyw i owoców. Dieta ta przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, uwalnia go z toksyn. Do tego wspiera ona naturalne mechanizmy regeneracyjne i lecznicze, a także dostarcza ważnych w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu witamin, enzymów oraz mikroelementów. Cały proces podzielony jest na dwa etapy:
1. Lecznicza głodówka – jej zadaniem jest oczyszczenie organizmu i przygotowanie go do przyjmowania wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych.
2. Dieta – zakłada ona spożywanie zdrowych, nisko przetworzonych produktów. Opiera się na warzywach, owocach, roślinach strączkowych oraz ziarnach.

Czemu dieta odniosła tak duży sukces?

Z diety tej korzysta tak wiele osób, gdyż niesie ona ze sobą wiele wymiernych korzyści. Można wśród nich wymienić to, że:
– dieta ta jest programem odchudzania, którego najważniejszym celem jest oczyszczanie organizmu z toksyn oraz przywrócenie mu wewnętrznej równowagi,
– nie jest ona uciążliwa i nie wymaga wysokiej samodyscypliny,
– diecie nie towarzyszą niemiłe objawy, takie jak: senność, drżenie rąk czy „ssanie w żołądku”,
– konieczność długiego przeżuwania w większości surowych owoców i warzyw sprawia, że posiłki trwają długo, a co za tym idzie – wywołują efekt nasycenia,
– utrata wagi następuje „przy okazji”, ale w dość szybkim czasie.
Bardzo dużą zaletą diety jest to, że może być stosowana u osób borykających się z różnorodnymi schorzeniami i problemami zdrowotnymi. Będą to między innymi: osłabiona odporność (i częste zapadanie na infekcje o różnorodnym podłożu), nietolerancje pokarmowe, trądzik, problemy skórne, migreny, zapalenie wątroby, zespół suchego oka, choroby autoimmunologiczne, problemy natury hormonalnej, a nawet zespół metaboliczny X. Opisywany tu sposób odżywiania nie tylko pomoże w odchudzaniu, ale przede wszystkim wpłynie korzystnie na zdrowie.

Co robić po zakończeniu diety?

Należy spożywać wtedy przede wszystkim pełnowartościowe posiłki i nieoczyszczone przemysłowo pokarmy (głównie pochodzenia roślinnego). Warto też przed 1 lub 2 dni w tygodniu zachowywać „post” warzywno-owocowy. Idealnym rozwiązaniem byłoby stosowanie się do zasad diety przez jeden tydzień w każdym miesiącu. Dzięki takiemu stylowi życia uda się bowiem utrwalić wyniki leczenia i zapobiec nawrotom chorób. Jak widać, dieta którą zaproponowała dr Ewa Dąbrowska zyskała tak wielu zwolenników, gdyż jej głównym celem jest oczyszczenie i reset organizmu, a utrata kilogramów jest tzw. „efektem ubocznym”. Całkowicie zmienia się wtedy także sposób patrzenia na zdrowe odżywianie.