Dlaczego tak wiele osób korzysta z diety dr Ewy Dąbrowskiej?

Dieta dr Dąbrowskiej łączy w sobie okresowo przeprowadzaną głodówkę leczniczą i zdrową dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania. Przynosi bardzo wymierne efekty, dlatego stosuje ją wiele osób.

Na czym ona polega?

Głównym założeniem diety dr Dąbrowskiej jest spożywanie przede wszystkim warzyw i owoców. Dieta ta przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu, uwalnia go z toksyn. Do tego wspiera ona naturalne mechanizmy regeneracyjne i lecznicze, a także dostarcza ważnych w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu witamin, enzymów oraz mikroelementów. Cały proces podzielony jest na dwa etapy:
1. Lecznicza głodówka – jej zadaniem jest oczyszczenie organizmu i przygotowanie go do przyjmowania wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych.
2. Dieta – zakłada ona spożywanie zdrowych, nisko przetworzonych produktów. Opiera się na warzywach, owocach, roślinach strączkowych oraz ziarnach.

Czemu dieta odniosła tak duży sukces?

Z diety tej korzysta tak wiele osób, gdyż niesie ona ze sobą wiele wymiernych korzyści. Można wśród nich wymienić to, że:
– dieta ta jest programem odchudzania, którego najważniejszym celem jest oczyszczanie organizmu z toksyn oraz przywrócenie mu wewnętrznej równowagi,
– nie jest ona uciążliwa i nie wymaga wysokiej samodyscypliny,
– diecie nie towarzyszą niemiłe objawy, takie jak: senność, drżenie rąk czy „ssanie w żołądku”,
– konieczność długiego przeżuwania w większości surowych owoców i warzyw sprawia, że posiłki trwają długo, a co za tym idzie – wywołują efekt nasycenia,
– utrata wagi następuje „przy okazji”, ale w dość szybkim czasie.
Bardzo dużą zaletą diety jest to, że może być stosowana u osób borykających się z różnorodnymi schorzeniami i problemami zdrowotnymi. Będą to między innymi: osłabiona odporność (i częste zapadanie na infekcje o różnorodnym podłożu), nietolerancje pokarmowe, trądzik, problemy skórne, migreny, zapalenie wątroby, zespół suchego oka, choroby autoimmunologiczne, problemy natury hormonalnej, a nawet zespół metaboliczny X. Opisywany tu sposób odżywiania nie tylko pomoże w odchudzaniu, ale przede wszystkim wpłynie korzystnie na zdrowie.

Co robić po zakończeniu diety?

Należy spożywać wtedy przede wszystkim pełnowartościowe posiłki i nieoczyszczone przemysłowo pokarmy (głównie pochodzenia roślinnego). Warto też przed 1 lub 2 dni w tygodniu zachowywać „post” warzywno-owocowy. Idealnym rozwiązaniem byłoby stosowanie się do zasad diety przez jeden tydzień w każdym miesiącu. Dzięki takiemu stylowi życia uda się bowiem utrwalić wyniki leczenia i zapobiec nawrotom chorób. Jak widać, dieta którą zaproponowała dr Ewa Dąbrowska zyskała tak wielu zwolenników, gdyż jej głównym celem jest oczyszczenie i reset organizmu, a utrata kilogramów jest tzw. „efektem ubocznym”. Całkowicie zmienia się wtedy także sposób patrzenia na zdrowe odżywianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *