Dlaczego warto pojechać na Mazury jesienią?

Mazury kojarzą się wszystkim raczej z letnim wypoczynkiem nad ciepłymi jeziorami, z kajakami, rowerami wodnymi i żaglówkami.
Okazuje się, że Mazury są idealnym kierunkiem na wypoczynek praktycznie o każdej porze roku, a szczególnie jesienią. Dlaczego? Poniżej można znaleźć kilka najważniejszych powodów.

Dlaczego warto pojechać na Mazury jesienią?

Piękna i niespotykana w innych zakątkach Polski przyroda zachwyca o każdej porze roku, jednak w szczególności jej najprawdziwsze piękno można podziwiać jesienią, kiedy mieniące się wszystkimi kolorami liście wspaniale odbijają się w tafli jeziora i potrafią zachwycić nawet największego mieszczucha. Warto również przypomnieć, że nie bez powodu mazurska przyroda znalazła się wśród kandydatów plebiscytu 7 Cudów Natury. Ponadto o tej porze roku jest już znacznie ciszej i spokojniej, a więc jest to idealny moment na regenerację baterii oraz upajanie się ciszą, spokojem, pięknem przyrody oraz bogactwem form naturalnych.

Najważniejsze atrakcje Mazur, jakie koniecznie trzeba zobaczyć

Mazury jesienią zachwycają nie tylko przyrodą, ale również zapewniają moc atrakcji dla całej rodziny. Będąc tutaj na miejscu koniecznie trzeba wybrać się nad jezioro Bełdany, gdzie od niedawna na jego brzegu znajduje się galeria rzeźb drewnianych – Galindia. Ponadto miłośnicy psich zaprzęgów oraz aktywności fizycznej ze swoimi pupilami koniecznie powinni pojechać do Republiki Ściborskiej położonej niedaleko Węgorzewa. Znajdują tutaj także coś dla siebie miłośnicy Indian i Eskimosów, a także wielbiciele historii, którzy koniecznie powinni odwiedzić Wilczy Szaniec, czyli historyczną siedzibę Hitlera.
Warto przypomnieć również, że Mazury to dawna siedziba plemienia Galindów – dziś w Puszczy Piskiej można podziwiać zrekonstruowaną osadę tego plemienia. Ponadto Mazury to również mnóstwo krzyżackich zamków, siedzib i twierdz.

Mazury jesienią nad jeziorem

Mazury to idealny kierunek dla wielbicieli żeglarstwa, którzy chcąc uniknąć dużego ruchu oraz znacznej ilości osób powinni wybrać się nad jezioro właśnie jesienią. Idealnym miejscem, w którym można zatrzymać się podczas wyjazdu na Mazury jest Hotel Robert’s Port w Mikołajkach, który oprócz usług hotelowych, Spa, basenu, atrakcji dla dzieci proponuje również rejsy statkiem.

Niewątpliwą zaletą żeglugi po jeziorach w miesiącach jesiennych są przede wszystkim ceny – za czarter żaglówki można zapłacić nawet 2-3 razy taniej i cieszyć się ciszą i spokojem z pokładu tej wspaniałej łódki. Pływając po jeziora z pewnością natkniemy się na tak niespotykane widoki, jak puste, wspaniałe akweny wodne, puste porty oraz wszechogarniający, błogi spokój. Ci, którzy obawiają się o pogodę można śmiało uspokoić, ponieważ aura jest bardzo przyjemna, rześka i potrafi zafundować naprawdę doskonałe warunki do rozkoszowania się żeglowaniem. W tych wcześniejszych miesiącach jak wrzesień i październik bywa jeszcze naprawdę ładnie i ciepło, nie trzeba uważać na inne łódki i przepychać się z nimi na jeziorze. Ponadto zachody i wschody słońca potrafią naprawdę zauroczyć niepowtarzalnym wachlarzem pięknych barw. Błękit nieba wspaniale kontrastuje z bielą puchatych chmur i turkusem wody, a także zielenią drzew przechodzącą powoli w kolejne odcienie jesiennych liści. Mazury jesienią to doskonały pomysł na wypoczynek dla każdego.