Etykieta w Spa

O tym, że w Spa należy umieć się odpowiednio zachować, tak aby nie przeszkadzać pozostałym relaksującym się osobom, wie z pewnością każdy. Tylko w jaki sposób postępować, aby nie zepsuć komuś wyjazdu, a przy okazji nie wyjść na osobę niewychowaną? Warto stosować się do kilku prostych rad, a cały wyjazd do Spa od razu stanie się przyjemniejszy, zarówno dla nas, jak i dla pozostałych wypoczywających osób.

Jak zachować się w saunie w Spa?

Przede wszystkim zawsze należy pamiętać o odpowiedniej higienie osobistej. Przed wejściem do sauny publicznej, zawsze bez względnie należy wziąć dokładny prysznic i osuszyć się, ponieważ pozostałe kropelki wody, mogą poparzyć skórę.
Warto pamiętać też o tym, że w większości rodzajów saun, przebywa się całkowicie nago. To oznacza, że bardzo niemile widzianym będzie nadmierne wpatrywanie się w towarzyszących ludzi. Zawsze należy też brać pod uwagę zdanie pozostałych, przebywających w saunie osób. To właśnie dlatego nie należy samemu na własną rękę zwiększać temperatury ani polewać kamieni olejkami. Przed każdą tego typu czynnością, należy spytać pozostałe osoby o zgodę.  Oczywistym jest także, że w saunie zawsze należy zachować ciszę i spokój, ponieważ jest to miejsce przeznaczone do całkowitego relaksu.

Jakie zachowanie będzie pożądane na basenie?

Pobyt w Spa to bardzo często także całodniowe pobyty na basenie. O tym, jak się na nim zachować, powinny uczyć się już kilkuletnie dzieci. Przede wszystkim, tak jak i w przypadku sauny, zawsze należy zadbać o odpowiednią higienę. To dlatego, zarówno przed wejściem, jak i przed wyjściem, należy wziąć dokładny prysznic. Na basen wchodzi się tylko w klapkach, co zapobiega przenoszeniu chorób skóry, a także zmniejsza ryzyku poślizgnięcia się na śliskiej powierzchni.
W zależności od tego, czego wymagają konkretne hotele i konkretne baseny, wymagany może być także czepek na włosy.
Warto pamiętać także o kierunkach pływania i o tym, aby nie zajmować całego toru jedynie dla siebie, a także nie ochlapywać wodą osób postronnych.

W które miejsca w Spa nie zabierać dzieci?

Większość atrakcji w Spa przeznaczone jest dla osób powyżej osiemnastego roku życia. To właśnie dlatego, bardzo często dzieci nie mają wstępu do niektórych stref ośrodka. Z całą pewnością lepszym rozwiązaniem będzie zabawa z dzieckiem w płytkim brodziku niżeli w głębokim basenie. Podczas pobytu w saunie, także należy znaleźć dziecku odpowiednią opiekę poza jego obrębem. To samo tyczy się sytuacji, gdy rodzice wybierają się na masaże i zabiegi pielęgnacyjne, z których nie może skorzystać dziecko.