Jakie zabiegi kosmetyczne pozwolą cerze odzyskać utracone piękno?

Jesienią zaczynamy swoje przygotowania do zimy, zmieniając ubiór i obuwie czy nawet swoją dietę. Warto zadbać też o modyfikację swojej pielęgnacji skóry i pomyśleć nad skorzystaniem z profesjonalnych zabiegów, które zagwarantują nam piękną cerę. Skóra również wymaga odpowiedniego przygotowania na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na szczęście w gabinetach kosmetycznych mamy do dyspozycji szereg najróżniejszych zabiegów, dzięki którym można przywrócić cerze utracony blask i znacząco poprawić jej kondycję. Jesień jest na to idealna pora – nie ma intensywnych promieni słonecznych, wilgotność powietrza jest właściwa, a temperatura stabilna.

Sprawdź nasz artykuł o zabiegach bez skalpela.

Jakie wykonywać zabiegi jesienią, aby przywrócić cerze blask?

Odpowiednie dbanie o cerę jesienią jest niezwykle ważne. Przez wakacje zdążyła już mocno się namęczyć i teraz wymaga złuszczenia, nawilżenia i odżywienia. Zwykle na skórze po lecie pozostają niezbyt mile widziane pamiątki w postaci przebarwień, niejednolitego koloru i przesuszenia. Jesień jest idealną porą na wykonanie zabiegów na twarz przy użyciu profesjonalnego lasera. Dzięki niemu można usunąć blizny i zamknąć naczynka. Jest to także czas na laserowe usuwanie przebarwień, zmarszczek i zbędnego owłosienia z twarzy. Laserowe usuwanie zmarszczek jest mało inwazyjną metodą, przynoszącą zaskakujące efekty. Można pozbyć się też bruzd, poprawić kontur twarzy i elastyczność skóry. Mikrouszkodzenia naskórka stymulują procesy odpowiedzialne za odnowę skóry. Po zabiegu skóra jest bardziej napięta i zagęszczona, gładka i promienna. Laseroterapia to skuteczny sposób na pozbycie się kurzych łapek, zmarszczek mimicznych i wielu innych niedoskonałości skórnych. Laser usunie zmiany pigmentacyjne w postaci przebarwień, plam, ostud, zmian trądzikowych i naczyniowych. Taka kuracja zagwarantuje nam skórę o wyrównanym i jednolitym kolorze. W przypadku cery z przeprawieniami, zmarszczkami, bliznami i zmianami potrądzikowymi bardzo pomocne okazują się być zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen. Jeśli zależy nam na zachowaniu młodzieńczego wyglądu, to jesień będzie idealną porą na fotoodmładzanie światłem IPL. Za jego pomocą można także zredukować rozszerzone naczynka.

Postaw na zabiegi mikrodermabrazji i peelingi chemiczne

Jako, że jesienią jest mniejsze promieniowanie słoneczne, jest to świetny moment do wykonania zabiegu mikrodermabrazji i peelingu chemicznego kwasami. W przypadku cery z przebarwieniami, zmianami potrądzikowymi i rozszerzonymi gruczołami łojowymi mikrodermabrazja będzie idealną opcją. Zabiegi wykonywane są w 6-10 seriach z dwutygodniowym odstępem czasowym. Najlepiej jest udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Jest to nic innego jak zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, do czego wykorzystuje się specjalne głowice diamentowe lub korundowe. W ten sposób można pozbyć się zrogowaciałej warstwy skóry, która staje się gładsza i wolna od nieestetycznych zmian. Należy jednak pamiętać o tym, że po takim zabiegu skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych, a więc konieczne jest stosowanie preparatu z filtrem o wysokim faktorze. Po peelingach chemicznych kwasami także trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry.