Krótki wypad do Day Spa – jak zrelaksować się w mieście?

Przez wiele kobiet SPA kojarzone jest z nieosiągalnym luksusem. Wysokie ceny, konieczność wyjazdu czy przekonanie o kulcie ciała sprawiają, że większość kobiet nie decyduje się na skorzystanie z zabiegów określanych wspólną nazwą SPA. Jak jednak jest naprawdę? Czy SPA zarezerwowane jest jedynie dla bogaczy?

Day Spa odpowiedzią na Twoje problemy

Dla zabieganych, posiadających mniejszą ilość zasobów finansowych kobiet, idealną opcją wydaje się więc tzw. Day SPA. Spa w mieście to opcja budżetowa, na którą może pozwolić sobie większość kobiet.

Dlaczego tak jest?

Ośrodki zlokalizowane w miastach nie są zmuszone płacić wysokich kwot za dzierżawę terenu. Ponadto mają one możliwość darmowego reklamowania się poprzez umieszczanie ogłoszeń w lokalnych gazetach. Fakt te zdecydowanie przemawiają na korzyść potencjalnych klientek. Mniej wydatków na tematy około-firmowe przekłada się w znaczącej części na ceny zabiegów.

Cenna informacja na wagę złota

Zabiegi w SPA w większości kojarzone są z masażami oraz przebywaniem w jacuzzi. Praca kosmetyczek, kosmetologów oraz masażystów i fizjoterapeutów nie jest jednak ta ograniczona jak nam się początkowo wydaje. Centra Day SPA to renomowane salony, w których kobiety mają możliwość nakarmić swoją zmysły oraz ciało. Szeroka gama zabiegów pozwala na wybór tych, które idealnie będą współgrać z naszym temperamentem, aktualnymi potrzebami czy zasobnością portfela.

Na uwagę zasługują również ceny. Dzięki możliwości wyboru interesujących nas zabiegów, kobiety nie są zmuszane do uiszczania wysokich rachunków. Płatne są jedynie usługi, z których skorzystamy, a nie te które są w ogóle dostępne w salonie, czy SPA. Jest to szczególnie ważne dla pań posiadających ograniczony budżet.

Pozwól sobie na chwilę zapomnienia

Jak już wcześniej wspomniano, podczas wizyty w Day Spa, kobiety mają możliwość skorzystania z wielu, różnego rodzaju zabiegów. Najprościej rzecz ujmując możemy podzielić je na zabiegi kosmetyczne oraz terapeutyczne. Do pierwszej grupy zaliczamy m.in wykonanie pedicure i manicure, a także oczyszczenie twarzy czy nałożenie maski. Druga z nich związana jest z pracą masażystów oraz fizjoterapeutów. W czasie tego typu zabiegów, kobiety mają możliwość się odprężyć, a także poprawić stan swojego układu kostnego.

Mnogość zabiegów sprawia, że wybór może wydawać się bardzo trudny. Jednak dzięki zapoznaniu się z charakterystyką poszczególnych z nich, nasza decyzja na pewno okaże się łatwiejsza. W przypadku młodych kobiet, na szczególną uwagę zasługuje całościowy peeling ciała. Poddana złuszczaniu skóra jest nie tylko odżywiona, ale również lepiej ukrwiona. Dzięki wykonywanemu podczas peelingu masażowi, limfa oraz krew lepiej krążą, czego wynikiem jest promienny wygląd skóry.

Kobiety pragnące całościowej opieki, zdecydować mogą się na tzw. ekskluzywne pakiety. W ich skład najczęściej wchodzi masaż czekoladą (lub też gorącymi kamieniami), manicure, pedicure, a także dogłębne oczyszczanie twarzy. Ponadto część salonów oferuje również konsultacje trychologiczne oraz dermatologiczne.