Pielęgnacja twarzy olejami – czy warto?

Pielęgnacja olejami staje się coraz bardziej popularna. Stosuje się je zarówno do twarzy, jak i włosów. Nawilża się nimi całe ciało. Ich różnorodność pozwala dopasować odpowiedni produkt do swoich problemów. Jakie są zalety takiej pielęgnacji? Do czego można stosować olejki?

Oczyszczanie skóry olejkami – czy warto?

Oczyszczanie skóry z makijażu jest jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych. Chodzenie spać z podkładem powoduje, że skóra staje się sucha. Zwiększa także możliwość pojawienia się zmarszczek. Pozostawienie tuszu na rzęsach może poważnie zaszkodzić naszym oczom. Nie należy więc nigdy chodzić spać w makijażu. Warto zmyć go olejkami. Są one bardzo dokładne ze względu na swoją formułę. Wystarczy nałożyć je na twarz i masować dłońmi. Warto zastosować je także na płatku kosmetycznym, żeby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Takie oczyszczanie twarzy wbrew pozorom nie może sprawić, że będzie ona przetłuszczona. Oleista formuła tych produktów służy cerze, nawilżając ją. Tłustego filmu można bardzo łatwo się pozbyć. Bez obaw sposób ten mogą stosować osoby z przetłuszczającą się skórą. Posłuży im na przykład olejek jojoba. Zmywanie makijażu olejkami pozwala uniknąć składników takich, jak alkohol czy parabeny, które naruszają hydrolipidową warstwę skóry. Pielęgnacja twarzy olejami to nie tylko stosowanie ich do zmywania makijażu. Dobrym pomysłem jest także nakładanie olejków na rzęsy. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się olejek rycynowy. Jest on łatwo dostępny w aptece i tani. Sprawia, że rzęsy są silniejsze.

Olejowanie włosów – jak je przeprowadzać?

Olejowanie włosów ma coraz więcej zwolenniczek zarówno w grupie kobiet, które mają włosy wysoko-porowate, jak i tych z niską porowatością. To najlepszy sposób na szybką regenerację włosów. Warto stosować taki zabieg co tydzień. Należy nałożyć wybrany olejek na włosy na 50 minut przed ich umyciem. Warto założyć na głowę ręcznik, żeby ogrzać włosy, których łuski otworzą się i przyjmą więcej wartościowych składników. Po takim zabiegu należy umyć włosy dwa razy delikatnym szamponem i dalej postępować tak jak przy zwykłym myciu. Efekty takich zabiegów pielęgnacyjnych można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Włosy staną się bardziej lśniące i łatwiej będzie je ułożyć. Ważne jest, żeby wybrać odpowiedni rodzaj oleju. Dla włosów wysoko-porowatych mogą to być: olej z pestek winogron, olej lniany oraz olej z awokado. Natomiast na niskoporowate pozytywnie działać będą: olej rycynowy, olej kokosowy, olej słonecznikowy.

Jakie olejki do ciała są warte uwagi?

Pielęgnować olejkami możemy nie tylko cerę oraz włosy, ale także ciało. Dobrym pomysłem jest stosowanie ich wtedy, kiedy pojawiają się rozstępy. Najlepsze działanie można zaobserwować na świeżych, czerwonych rozstępach, których pozbycie się jest możliwe. Do tego celu warto zastosować olej arganowy. Zawiera on dużą dawkę witaminy E, która świetnie nawilża skórę. Poza tym jest to witamina znana jako witamina młodości. Bardzo łatwo dostępnym i świetnym środkiem na rozstępy jest także olej kokosowy. Przyspiesza gojenie się ran.