Pobyt w Spa – co zabrać ze sobą?

Pobyt w Spa oferującym odnowę biologiczną jest dobrym pomysłem na weekend, a nawet na tydzień. Na kilka dni wypełnionych relaksem, zabiegami i doskonałym jedzeniem jeżdżą zarówno grupy znajomych, przyjaciół, jak i przyszłe panny młode wraz z druhnami. Z tego powodu warto wcześniej dowiedzieć się co należy zabrać ze sobą na taki wyjazd, a czego raczej nie trzeba mieć. Ku zdziwieniu wielu osób wcale nie trzeba ze sobą zabierać aż tak wielu przedmiotów…

Rzeczy niezbędne w walizce

Kobiety potrafią przesadzać z ilością zabieranych przedmiotów, w wyniku czego spakowanie się do jednej walizki graniczy z cudem. Są jednak rzeczy niezbędne, o które po prostu trzeba zatroszczyć się we własnym zakresie, aby później nie mieć nieprzyjemności. Na pewno należą do nich ubrania i obuwie. Oczywiście szlafrok powinien być na wyposażeniu pokoju, jednak nikt nie zapewni gościowi kostiumu kąpielowego lub klapek na basen. Jeżeli planuje się opalanie na odkrytym basenie należy także pamiętać o odpowiednim okryciu głowy, gdyż hotel Spa go nie oferuje. Trzeba pamiętać również o zabraniu ze sobą kosmetyków codziennego użytku. Panie powinny zabrać kosmetyczkę z kosmetykami kolorowymi, ulubione perfumy, balsamy do ciała. Panom powinna wystarczyć szczoteczka i pasta do zębów oraz grzebień. No i niezależnie od płci konieczne jest zabranie ze sobą leków, jeżeli choruje się na choroby przewlekłe. Oczywiście należy pamiętać także o dokumentach osobistych potwierdzających tożsamość.

A co można zostawić w domu?

Wszystkie renomowane hotele Spa powinny zapewnić swoim klientom komplety czystych ręczników, szampony i żele pod prysznic. Warto jednak mieć na uwadze, że bardziej wymagające panie powinny zabrać własne kosmetyki, które będą lepiej pasować do struktury włosa. Zazwyczaj w większości ośrodków znajduje się kilka suszarek, o które można poprosić w recepcji. Ba, niektóre ośrodki zapewniają dostęp do suszarek w każdym pokoju. Oczywiście istnieje także możliwość z codziennego skorzystania z usług fryzjera, który w sposób profesjonalny zajmie się włosami. W niektórych ośrodkach salon fryzjerski znajduje się na terenie SPA, albo w bardzo bliskiej odległości. Wyjeżdżając nie trzeba też zabierać ze sobą rzeczy przydatnych na zabiegi. Uczestnictwo w nich wymaga jednorazowej bielizny, szlafroków, kapci. Zawsze są one zapewnione na miejscu, a po wykorzystaniu wyrzucane do kosza na śmieci.

Aby wyjechać na kilka dni do SPA nie trzeba zabierać ze sobą ciężkiej walizki wypełnionej zbędnymi rzeczami. Zazwyczaj pokoje są w pełni wyposażone, a obsługa chętnie pomaga rozwikłać każdy problem. Oczywiście w celu uniknięcia rozczarowania warto wcześniej zapoznać się z ofertą danego ośrodka i zapytać wprost co będzie dostępne na miejscu, a co nie. Dzięki temu można się lepiej przygotować do wyjazdu i uniknąć niepotrzebnego stresu.