Podróże jesienią

Podróże zazwyczaj kojarzą nam się z tzw. sezonem urlopowym, a zatem okresem letnim, palącym słońcem i wysokimi temperaturami. Tymczasem, jesień to również świetny okres do odbywania wycieczek turystycznych. Co ciekawe, jesienią możemy również zażywać kąpieli zarówno tych morskich, jak i słonecznych. 

Jesień to idealny czas żeby wybrać się w podróż za granicę, do tzw. ciepłych krajów. Sezon już nie istnieje, więc zyskujemy dwa duże atuty. Pierwszym jest oszczędność. Poza sezonem, biura turystyczne kuszą atrakcyjnymi cenami. Jest to związane z faktem, że hotele  zagraniczne również obniżają ceny w związku z mniejszym ruchem turystycznym. Drugi aspekt to o wiele mniej turystów i większa swoboda i spokój podczas odpoczynku. Podróże jesienią na zachód Europy to idealny pomysł na poznanie europejskich kultur, zażycie luksusu i cieszenie się ciepłem i słońcem.

Wyjazd do Hiszpanii

Idealnym miejscem na wybranie się na wycieczkę jesienią jest Hiszpania. Kiedy w Polsce zaczyna się robić zimno, deszcz pada niemal codziennie i szybko się ściemnia, w Hiszpanii temperatury nie spadają poniżej dwudziestu stopni i codziennie świeci słońce. Jest to państwo piękne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Barcelona jest świetnym miejscem dla miłośników wspaniałej architektury. To miasto pełne pięknych obiektów. W Katalonii króluje secesja, której mistrzem był Gaudi. Barcelona jest pełna secesyjnych rarytasów, wśród, których znajduje się słynna na cały świat Sagrada Familia. Hiszpania to także raj dla tych, którzy uwielbiają leniwy odpoczynek, pozbawiony aktywności. Wschodnia część kraju ulokowana jest nad dwoma morzami. Nadmorskie kurorty przyciągają pięknymi plażami, bogactwem przyrody i luksusowymi hotelami Spa, które oferują niezapomnianą rozrywkę.

Może Grecja?

Grecja to również ciepły i piękny kraj, który warto odwiedzić jesienią. Podobnie jak Hiszpania, Grecja to także państwo, w którym możemy wybrać odpoczynek w nadmorskich kurortach, zachwycających śródziemnomorską przyrodą, pięknymi plażami i luksusowymi hotelami Spa. Jednak Grecja to przede wszystkim kraj będący kolebką europejskiej cywilizacji. Ateny to żywy przykład historii i zbiór dokonań człowieka z epoki starożytnej. Ilość zabytków, które warto zwiedzić jest wręcz ogromna.

Polska rownież ma wiele do zaoferowania

Podróże jesienią to nie tylko szukanie ciepłych krajów, to również możliwość spędzenia pięknych chwil i delektowania się przyrodą w Polsce. Bieszczady to idealne miejsce, które warto odwiedzić jesienią. Góry bieszczadzkie obfitują w lasy liściaste, które jesienią przybierają paletę różnokolorowych barw. Lasy bieszczadzkie zachwycają wszystkimi kolorami jesieni.

Warto pojechać w Ustrzyki Górne. To idealna baza wypadowa do wielu ciekawych wycieczek. W tym malutkim i wyjątkowo urokliwym miasteczku znajdują się trzy piękne szlaki prowadzące przez Bieszczadzki Park Narodowy. To szlak prowadzący na Tarnicę, Połoninę Caryńską oraz Rawki. Z Ustrzyk można przedostać się do Wołosatego, miejscowości, która jest oddalona o jakieś sześć kilometrów i stamtąd wybrać się na długą, ale przepiękną wycieczkę. Szlak wiedzie przez Rozsypaniec, Halicz, następnie urokliwą przełęczą prowadzi do stóp Tarnicy, na którą warto się wspiąć, a następnie zejść i wrócić przez Szeroki Wierch do Ustrzyk. Wycieczka liczy ok. dwudziestu pięciu kilometrów długości, ale stopień jej trudności nie należy do wysokiego. Niemniej, odległość jaką trzeba pokonać wymaga pewnej sprawności i kondycji.

Polskie morze

Jesienią warto również wybrać się nad polskie morze np. do Hotelu Spa w Kołobrzegu Leda. Temperatury są tam większe niż w pozostałej części kraju, a ceny w tym okresie są o wiele bardziej atrakcyjne. Miejscowości nadmorskie przyciągają zdrowym powietrzem, które bogate jest w jod. Wdychanie jodu przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego i przekłada się na dobry humor. Oczywiście kąpiel w morzu, o ile nie jesteśmy morsami, odpada, ale szum morza od zawsze koi nerwy. Spacery po plaży to wspaniała forma relaksu. Tereny nadmorskie to również możliwość wybrania się na piękne wydmy.

Jesień to zatem okres, który niekoniecznie musi skazywać nas na siedzenie w domu. Podróże jesienią mogą być nawet bardziej udane, niż te, które odbywają się latem. W tym okresie trafimy na o wiele bardziej atrakcyjne ceny, zarówno za granicą, jak i w Polsce.