Profesjonalna pielęgnacja twarzy

To właśnie kondycja skóry twarzy jest w stanie powiedzieć coś więcej o nas samych – o tym w jaki sposób o siebie dbamy, ile mamy lat, a nawet jakie choroby przebyliśmy. To właśnie przede wszystkim w obrębie twarzy są widoczne pierwsze oznaki starzenia się skóry, czemu próbują zaradzić osoby dojrzałe. Osoby młode z kolei niejednokrotnie borykają się z problem trądziku, wyprysków skórnych i innych niedoskonałości. Stosowanie profesjonalnych zabiegów na twarz jest odpowiedzią na wszystkie te problemy. Dzięki nowoczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej można znaleźć rozwiązanie każdej sytuacji. Wystarczy tylko oddać się w ręce specjalisty.

Odpowiednie wygładzenie dzięki peelingowi

W ofercie wielu salonów kosmetycznych znajdziemy szereg ciekawych peelingów na twarz, ale i na całe ciało. Zabiegi te pozwalają na oczyszczenie skóry, pozbycie się nadmiaru sebum, są receptą na wągry, trądzik i inne niedoskonałość, a także pomagają ścierać najbardziej wierzchnią warstwę na skórze – martwy naskórek. Peeling to zabieg, który zapewne jest nam dobrze znany, gdyż w pewnej formie może on być wykonywany także i w warunkach domowych. Licząc jednak na większą skuteczność zabiegu, warto zdecydować się na jeden z proponowanych peelingów u kosmetyczki lub w gabinecie medycyny estetycznej. Możemy zdecydować się na peeling chemiczny z wykorzystaniem chociażby takich kwasów jak AHA, kwas pirogronowy czy też TCA – kwas trójjodooctowy. Alternatywę stanowi peeling mechaniczny, który wykonywany jest chociażby za pomocą lasera.

Lepsze ukrwienie skóry, wyjątkowa gładkość i szereg innych korzyści płynących z wykonania zabiegu

Tego rodzaju peelingi są zabiegami na twarz, które pobudzają produkcję kolagenu i poprawiają drenaż limfatyczny. Mają działanie przeciwzapalne, ale i pozwalają na skuteczną walkę z przebarwieniami, bo z jednej strony pozwalają na uregulowanie się poziomu melaniny w skórze, która jest odpowiedzialna za koloryt, ale i ze względu na to, że zastosowanie lasera pozwala na całkowite pozbycie się przebarwień.

Sprawdź również informacje o peelingu enzymatycznym.

Peelingi są odpowiednie tak naprawdę dla każdego rodzaju skóry. Nie tylko skóra tłusta czy mieszana potrzebuje oczyszczenia, nawet i skóra sucha czy wrażliwa wymaga czasem złuszczania. Rodzaj peelingu powinien zostać dobrany przez specjalistę tak, aby uzyskany efekt był jak najlepszy.