Profesjonalna pielęgnacja twarzy

To właśnie kondycja skóry twarzy jest w stanie powiedzieć coś więcej o nas samych – o tym w jaki sposób o siebie dbamy, ile mamy lat, a nawet jakie choroby przebyliśmy. To właśnie przede wszystkim w obrębie twarzy są widoczne pierwsze oznaki starzenia się skóry, czemu próbują zaradzić osoby dojrzałe. Osoby młode z kolei niejednokrotnie borykają się z problem trądziku, wyprysków skórnych i innych niedoskonałości. Stosowanie profesjonalnych zabiegów na twarz jest odpowiedzią na wszystkie te problemy. Dzięki nowoczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej można znaleźć rozwiązanie każdej sytuacji. Wystarczy tylko oddać się w ręce specjalisty.

Odpowiednie wygładzenie dzięki peelingowi

W ofercie wielu salonów kosmetycznych znajdziemy szereg ciekawych peelingów na twarz, ale i na całe ciało. Zabiegi te pozwalają na oczyszczenie skóry, pozbycie się nadmiaru sebum, są receptą na wągry, trądzik i inne niedoskonałość, a także pomagają ścierać najbardziej wierzchnią warstwę na skórze – martwy naskórek. Peeling to zabieg, który zapewne jest nam dobrze znany, gdyż w pewnej formie może on być wykonywany także i w warunkach domowych. Licząc jednak na większą skuteczność zabiegu, warto zdecydować się na jeden z proponowanych peelingów u kosmetyczki lub w gabinecie medycyny estetycznej. Możemy zdecydować się na peeling chemiczny z wykorzystaniem chociażby takich kwasów jak AHA, kwas pirogronowy czy też TCA – kwas trójjodooctowy. Alternatywę stanowi peeling mechaniczny, który wykonywany jest chociażby za pomocą lasera.

Lepsze ukrwienie skóry, wyjątkowa gładkość i szereg innych korzyści płynących z wykonania zabiegu

Tego rodzaju peelingi są zabiegami na twarz, które pobudzają produkcję kolagenu i poprawiają drenaż limfatyczny. Mają działanie przeciwzapalne, ale i pozwalają na skuteczną walkę z przebarwieniami, bo z jednej strony pozwalają na uregulowanie się poziomu melaniny w skórze, która jest odpowiedzialna za koloryt, ale i ze względu na to, że zastosowanie lasera pozwala na całkowite pozbycie się przebarwień.

Sprawdź również informacje o peelingu enzymatycznym.

Peelingi są odpowiednie tak naprawdę dla każdego rodzaju skóry. Nie tylko skóra tłusta czy mieszana potrzebuje oczyszczenia, nawet i skóra sucha czy wrażliwa wymaga czasem złuszczania. Rodzaj peelingu powinien zostać dobrany przez specjalistę tak, aby uzyskany efekt był jak najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *