Przesilenie wiosenne – jak sobie z nim radzić?

Czas, kiedy wreszcie kończy się zima i wiosna zaczyna swoje panowanie, jest wyczekiwany przez wszystkich. Nie da się jednak ukryć, że wraz z nim nadchodzi wiosenne przesilenie, odczuwane przez mnóstwo ludzi jako ogólne zmęczenie, brak sił witalnych, a nawet spadek nastroju. Na szczęście jest wiele sposobów na to, aby szybko wyjść z tego nieprzyjemnego stanu, wzmocnić ciało i ducha, by jak najszybciej zacząć cieszyć się wiosną pełną piersią.

Przesilenie wiosenne – nowa lepsza dieta

Często przesilenie wiosenne związane jest z tym, że w okresie zimowym dostarczamy organizmowi stosunkowo mało witamin i mikroelementów. Dieta często jest uboga w świeże warzywa i owoce, dosyć monotonna, obfitująca głównie w potrawy mięsne lub mączne. Zmiana diety, wprowadzenie większej ilości lekkich posiłków, kilka porcji świeżych jarzy dziennie, choćby pod postacią soku, powinna przynieść dosyć szybką poprawę ogólnego stanu organizmu. W tym czasie można się też wzmocnić, zażywając niektóre suplementy diety oraz witaminy.

Sport i relaks na świeżym powietrzu

Nic tak nie poprawia nastroju oraz nie daje energetycznego kopa jak ruch na świeżym powietrzu. Czasami trudno się do niego przekonać i zrobić ten pierwszy krok, ale jak już raz się zacznie – dzień bez sportu wydaje się być dniem straconym. Aktywność wciąga, trzeba tylko zacząć. Na początku to mogą być po prostu spacery, z dnia na dzień w coraz szybszym tempie, aż po jakimś czasie zaczną przypominać trucht. Można wejść w regularne uprawianie sportu stosunkowo łagodnie, a przyjemność związana z odczuwaną satysfakcją i tak się pojawi, nie ważne czy będzie to morderczy trening, czy tylko niewielki wysiłek. Poza tym przebywanie na świeżym powietrzu pozwala dotlenić się oraz wytworzyć w organizmie naturalną witaminę D, tak ważną dla ogólnego stanu zdrowia oraz dobrobytu emocjonalnego. Zatem – z wiosennym przesileniem zdecydowanie warto walczyć też za pomocą ruchu.

Regeneracja w SPA

Przesuszona skóra po zimie, zniszczone i rozdwajające się włosy – to tylko czubek góry lodowej w kwestii wszystkich problemów urodowych, jakich po kilku zimnych miesiącach doświadczają kobiety. Niestety, powietrze z kaloryfera, ciele czapki, szaliki czy swetry na dłuższą metę nie służą skórze. Staje się ona szorstka, sucha, mało elastyczna. Odnowa w SPA to zatem bardzo dobry pomysł na to, aby spędzić miło czas, walcząc jednocześnie z wiosennym przesileniem i fatalnym stanem skóry ciała i twarzy. Już bawet tylko weekend w SPA powinien przynieść poprawę, jeżeli dołoży się do tego zabiegi w domu – powinno być naprawdę dobrze. Warto wybrać SPA położone w ładnej, spokojnej okolicy, dzięki czemu będzie można korzystać ze spacerów i kontaktu z przyrodą. Dobrze, jeżeli będzie tam również basen, czy sauna, ale to raczej standard w tego typu miejscach.

Zakupy nie tyko na poprawę humoru

Zakupy wiosną są naprawdę bardzo uzasadnione i absolutnie nie służą tylko pustej poprawie humoru. Wiele osób potrzebuje po prostu odświeżenia garderoby, zakupu kilku nowych rzeczy, aby zastąpić nimi te wysłużone. Poza tym to właśnie wiosną często pojawia się potrzeba, aby zmienić coś w swoim wizerunku. To może być tylko fryzura lub kolor włosów, ale też na przykład styl ubierania się. Wiosną w sklepach jest mnóstwo pięknych ubrań i dodatków, panie zatem są wodzone na pokuszenie na każdym kroku. Takie spontaniczne, lub zaplanowane zakupy z pewnością będą miłym sposobem na odstresowanie się i relaks, szczególnie jeżeli wybierzemy się z przyjaciółką, z którą potem zaliczyć można jeszcze pyszna kawę.