SPA – idealny przepis na majówkę i Boże Ciało

Wiosną aż dwukrotnie mamy możliwość dłuższego wyjazdu weekendowego. Majówka już za nami, ale niedługo Boże Ciało! Już nie możemy doczekać się długo wyczekiwanej chwili wytchnienia. Chociaż taki wyjazd na długi weekend zwykle nie dostarcza aż tak wielkiej przyjemności jak letnie wakacje, wciąż jest nam bardzo potrzebny. To czas naładowania akumulatorów. Chcemy porządnie wypocząć, byśmy potem mogli wrócić do pracy zmotywowani jak nigdy!

Różne podejścia do weekendowania

Niektórzy co roku jeżdżą w to samo miejsce. Inni planują wyjazd na majówkę i Boże Ciało z dużym wyprzedzeniem. Jeszcze inni lubią spontaniczność i podejmują decyzję w ostatniej chwili. Jest też grupa osób, które nie mają bladego pojęcia, gdzie pojechać na dłuższy weekend! Jednym z powodów jest wysiłek, związany z ustaleniem wszystkich szczegółów wyjazdu. Trzeba zarezerwować nocleg i zorganizować sobie zajęcia na czas pobytu w obcym miejscu. A niektórzy z nas zwyczajnie nie mają na to siły. Chcielibyśmy odsapnąć. Odpocząć. Chociaż przez chwilę o niczym nie myśleć. Kiedy tak do tego podchodzimy, dochodzimy do wniosku, że może jednak warto zostać w domu?

Zostajemy u siebie – wady i zalety

Rezygnowanie z trudów podróży z pewnością ma swoje plusy. Nie musimy spędzać w samochodzie wielu długich godzin. Możemy ułożyć się na naszej ukochanej kanapie i włączyć telewizor. Problem w tym, że wtedy długi weekend zacznie wyglądać jak każdy inny weekend. A poza tym, w domu zwykle dopadną nas obowiązki dnia codziennego – trzeba będzie posprzątać i ugotować obiad. A przecież mieliśmy odpocząć!

To może SPA?

Na szczęście jest sposób na zorganizowanie sobie relaksującego weekendu całkowicie bez gotowania oraz sprzątania, i tylko przy odrobinie planowania. Wystarczy, że wybierzemy się do SPA. Mając do dyspozycji różne baseny, sauny, masaże oraz jacuzzi, wypoczniemy jak nigdy wcześniej. Najpiękniejsze w tym rozwiązaniu jest to, że kiedy już dojedziemy na miejsce, praktycznie niczym nie musimy się martwić. Ani o jedzenie, ani o zorganizowanie sobie czasu, ani o zajęcie czymś naszego dziecka.

Dla każdego

SPA świetnie się sprawdza przede wszystkim jako kierunek wyjazdowy dla rodzin z dziećmi. Jeżeli ktoś wyobraża sobie, że w takim miejscu można jedynie moczyć się w basenie i wylegiwać w grocie solnej, to jest w błędzie. Owszem, SPA jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy zrobić przysługę naszemu zdrowiu i poleniuchować. Co jednak nie znaczy, że nie można tam znaleźć atrakcji dla aktywnych. W wielu SPA znajdziemy bardzo fajne propozycje dla dzieci oraz dorosłych – między innymi wieczory muzyczne, lekcje zumby i karate, warsztaty kulinarne i sale do grania w gry planszowe. Dlatego, jeżeli wciąż nie wiemy, gdzie pojechać na majówkę czy Boże Ciało, niewątpliwie powinniśmy przyjrzeć się umiejscowionym niedaleko nas obiektom – być może wymarzone SPA jest tuż pod naszym nosem?