Spa z dziećmi czy bez dzieci – co wybrać?

Wiosną coraz częściej i chętniej wyjeżdżamy do SPA. Spa mają teraz tak atrakcyjne i bogate oferty, z których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Pojawia się jednak pytanie, czy zabrać ze sobą swoje pociechy, czy zafundować sobie romantyczny wyjazd we dwoje. Opinie na ten temat są podzielone. Spa z dziećmi czy spa bez dzieci – co wybrać? Odpowiedź poniżej.

SPA z dziećmi – jak wygląda taki wyjazd

Decydując się na zabranie do SPA swoje maluchy, rodzice powinny zawczasu zaplanować im dodatkowe atrakcje. Należy wziąć pod uwagę miejsce do którego jedziemy, warunki atmosferyczne, wiek dzieci oraz atrakcje dostępne na miejscu, takie jak: basen, aquapark, pokoje zabaw, zajęcia kreatywne czy dyskoteki dla najmłodszych. Zdarza się tak, że nie wszystkie hotele z basenem akceptują małe dzieci – warto więc wcześniej się o tym dowiedzieć. Czy rodzice odpoczną w spa z dziećmi? Zdecydowanie tak. Zawsze pobyt w nowoczesnym, klimatycznym miejscu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że w Polsce dostępnych jest wiele takich miejsc, dlatego też rodzice mają naprawdę w czym wybierać. Hotele, pensjonaty, pałacyki czy zamki ze spa posiadają bogate oferty również dla par z dziećmi. To relaksujące i przyjemne doświadczenie pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków oraz przebywać w miłych okolicznościach przyrody.

SPA bez dzieci

Są jednak osoby, które decydują się na taki wyjazd bez dzieci. Wówczas wybierają oferty lub specjalne pakiety, z których korzystają na miejscu. Rodzice bez dzieci, nie są wówczas niczym ograniczeni, dlatego w tym czasie chętniej pozwalają sobie na uczestniczenie w różnego rodzajach masażach (np. np.orientalny – masaż balijski, klasyczny tajski, tajski mix masaży olejkiem, indonezyjski), chętnie korzystają z manicure lub pedicure oraz różnorodnych zabiegów na ciało i twarz. Panie chętnie korzystają z dostępnej oferty a panowie umilają sobie wówczas czas w saunie, basenach oraz siłowni. Hotel ze spa posiada również atrakcje dla dwojga. Wspólne kąpiele w winie lub piwie oraz podwójne masaże są ostatnio hitem w takich miejscach.

Jak wynika z powyższego, zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Hotel z basenem, atrakcje oraz doskonałe, klimatyczne miejsce z daleka od domu może się okazać wspaniała przygodą dla dzieci, jak i rodziców. Jednak czasami dorośli chcą odpocząć od trosk i potrzebują również chwili dla siebie. Nie warto wówczas się obwiniać i należy zdecydować się na taki relaks we dwoje. Szczególnie polecane jest to parom, które obchodzą rocznice lub walentynki.