W jaki sposób pielęgnować dłonie i paznokcie?

Wypielęgnowane dłonie i paznokcie tak naprawdę stanowią wizytówkę osoby, niezależnie od płci. Wymaga to nie tylko odpowiednich zabiegów, ale także stosowania właściwych preparatów typu odżywki, płyny, kremy, emulsje czy olejki. Dobrze byłoby – wybierając te produkty – zwrócić uwagę na ich skład, ponieważ w większości przypadków naturalne komponenty zdecydowanie efektywniej nawilżą i wygładzą zarówno dłonie, jak i paznokcie. Kobiety lubią mieć pomalowane paznokcie, jednak powinny pamiętać o tym, żeby wybierać lakiery, które nie niszczą płytki paznokci.

Pielęgnacja dłoni i paznokci nie może przebiegać okazjonalnie, na przykład przed specjalnym wyjściem wieczornym czy sylwestrem. Przeciwnie. Należy systematycznie o nie dbać, stosując regularnie kremy, odżywki bądź płyny. Jeżeli w składzie preparatów znajdują się witaminy czy kolagen naturalny, to można mieć pewność, że dłonie i paznokcie będą odpowiednio nawilżone i odżywione.

Polecam Wam również filmik o tym jak dbać o dłonie i paznokcie 🙂

Jeśli chciałabyś zrelaksować się po pracy i zadbać nie tylko o dłonie i paznokcie, sprawdź ten wpis.

Odżywianie to niebagatelny wpływ na ich wygląd. Z drugiej strony poprawia samopoczucie i pozwala na cieszenie się zadbanymi dłońmi i paznokciami. Podobnie jak w przypadku pielęgnacji twarzy warto stosować kosmetyki przeznaczone na dzień, ponieważ zapewniają one ochronę przed detergentami. Do pielęgnacji dłoni i paznokci warto także wykorzystywać żele, które – dzięki swojej konsystencji i unikatowej formule – doskonale się wchłaniają. Posiadają ponadto właściwości regenerujące, przeciwalergiczne, łagodzą podrażnienia i wpływają na poprawę kondycji skóry dłoni i płytki paznokci.