Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonać po zimie

Zimowe temperatury mają zdecydowanie negatywny wpływ na naszą skórę i cerę. Dlatego początek wiosny jest najlepszym momentem, aby udać się do gabinetu kosmetycznego. Najczęstszymi problemami z jakimi należy sobie poradzić po zimie są rozszerzone naczynka, szorstkość oraz suchość skóry.

Zabiegi kosmetyczne po zimie

Jednym z zabiegów, z które warto skorzystać jest mikrodermabrazja korundowa. Zabieg ten polega na ścieraniu naskórka, jego zewnętrznych warstw. Zabieg ten można wykonywać na wszystkich typach skóry. Wyjątkiem jest skóra naczyniowa. Szczególnie zalecany jest osobą mającym problemy z rozszerzonymi porami. Warto także skorzystać z terapii laserowej. To dobry sposób na poradzenie sobie z takimi problemami jak zmarszczki czy popękane naczynka. Dobrym rozwiązaniem będzie także peeling chemiczny. To idealne rozwiązanie w celu rewitalizacji i ujędrnienia skóry.

Regeneracja włosów po zimie

Jednym z częstych problemów po okresie zimowym jest zły stan włosów. Problemów może być kilka. Mogą być to rozdwajające się końcówki lub przetłuszczanie się włosów. Czasem włosy stają się także przesuszone i elektryzujące. Jeśli w takim przypadku zwykły szampon nie pomaga warto postawić na zabiegi w SPA. Tam otrzymamy specjalistyczną pomoc. Trzeba pamiętać także o tym, że niezwykle ważna dla naszych włosów jest dieta. Musi dostarczać odpowiednią ilość witamin i minerałów. Dietę najlepiej będzie skonsultować z dietetykiem pracującym w SPA lub gabinecie kosmetycznym.

Gdzie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne?

Jeśli domowe sposoby i metody nie pomagają naszej skórze i włosom najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w gabinecie kosmetycznym, który zaoferuje nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne dla każdego. Tam otrzymamy pomoc specjalisty, który zastosuje odpowiednie terapie i preparaty. Dobrym rozwiązaniem jest także hotel SPA. To idealny sposób na spędzie weekendu. Oprócz zabiegów mających na celu regenerację naszej skóry i włosów po zimie, będzie to także świetna forma odpoczynku.