Zabiegi odmładzające bez skalpela – czy warto z nich korzystać?

Drogie kosmetyki i bolesne zabiegi to elementy, bez których wiele kobiet nie potrafi wyobrazić sobie życia! Wciąż panujący kult młodości każe im walczyć za wszelką cenę z pierwszymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki i utrata jędrności skóry. W tym celu decydują się na nieinwazyjne zabiegi odmładzające. Jakie jest ich działanie i czy potrafią dać podobne efekty, jaki zabiegi chirurgii plastycznej?

Zabiegi w Spa a domowa pielęgnacja

Pobyt w Spa to wymarzony relaks dla niejednej kobiety. Mogą w nich skorzystać z bogatej oferty, proponującej zabiegi nieinwazyjne na skórę i ciało. Pracownicy Spa korzystają z wysokiej jakości kosmetyków oraz profesjonalnych urządzeń, pozwalających dotrzeć w głąb skóry w celu optymalnego nawilżenia jej i odżywienia. Dzięki temu, zabiegi w Spa są znacznie bardziej efektywne, niż zabiegi wykonywane przez kobiety samodzielnie w domu. Domowy peeling czy maseczka nie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry i działają wyłącznie na zewnętrzną warstwę, przynosząc tylko powierzchowne efekty.

Czy zabiegi w Spa mogą dorównywać zabiegom chirurgii plastycznej?

Zabiegi nieinwazyjne nie mogą znacznie wpłynąć na rysy twarzy. Ich celem jest poprawa jędrności skóry, odżywienie jej, wypełnienie zmarszczek. Są bezpieczne i z reguły nie powodują efektów ubocznych, a w najgorszym wypadku mogą wywołać podrażnienie skóry. Zabiegi chirurgii plastycznej wprawdzie mogą przynieść większe efekty, takie jak korekcja kształtu nosa lub poprawa wyglądu powiek, ale mogą też przynieść nieodwracalne zmiany, jeśli nie zostaną wykonane tak, jak życzył sobie klient. Profesjonalnie wykonane zabiegi odmładzające bez skalpela dają gwarancję bezpieczeństwa i zadowolenia.

Kiedy warto zacząć korzystać z zabiegów odmładzających?

Mniej więcej po dwudziestym piątym roku życia, na skórze pojawiają się pierwsze, na razie słabo widoczne zmarszczki. To znak, że czas zastosować zabiegi intensywnie nawilżające, które pomogą na dłużej zachować młodość skóry. Po trzydziestym roku życia, kobiety powinny już pomyśleć o silniejszych zabiegach, takich jak mikrodermabrazja czy mezoterapia, działających bardzo odżywczo na skórę. Starsze kobiety, u których zmarszczki i niedoskonałości skóry są już dobrze widoczne, mogą zdecydować się na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, botoks lub lifting twarzy.
Z zabiegów nieinwazyjnych mogą więc korzystać nie tylko dojrzałe kobiety, pragnące się odmłodzić, ale również te młodsze, które chcą zapobiec przedwczesnemu pojawieniu się zmarszczek.