Zabiegi ujędrniające w SPA

Przy okazji wizyty w SPA możesz nie tylko się zrelaksować, ale również zrobić coś dla swojej skóry. W większości takich instytucji spośród szerokiego wachlarza możesz wybrać różne zabiegi na ciało i twarz. Jednym z ich rodzajów są zabiegi ujędrniające skórę.

Dla kogo ujędrnianie?

Celem zabiegów ujędrniających jest poprawienie kondycji skóry poprzez polepszenie jej napięcia i elastyczności, wygładzenie, lifting i odmłodzenie jej wyglądu. Takie zabiegi polecane są osobom, których skóra jest wiotka, np. kobietom po ciąży, starszym czy takim, które w ostatnim czasie dużo schudły.

Rodzaje zabiegów ujędrniających

Ujędrniające zabiegi w SPA różnią się w każdej placówce – każde SPA posiada własny wybór takich zabiegów, które przeprowadzane są przy wykorzystaniu różnych technik i kosmetyków. Wśród ich ofert możemy znaleźć np. różnego rodzaju masaże całego ciała – przy użyciu miodu, baniek chińskich czy olejków aromatycznych i akupresury. Stosowane są również zabiegi aparaturowe – nieinwazyjne, nowoczesne i bardzo skuteczne.

Fale radiowe

Jednym z nich jest zabieg przy użyciu aparatu Maximus. Urządzenie to działa za pomocą fal radiowych oddziałujących jednocześnie na skórę właściwą, tkankę tłuszczową i mięśnie poprzez ich podgrzewanie, co przyspiesza metabolizm. Oprócz efektu ujędrniania, poprawy napięcia skóry, redukcji zmarszczek i rozstępów, zapewnia on także modelowanie sylwetki poprzez miejscową redukcję tkanki tłuszczowej.

Elektrostymulacja

Kolejnym zabiegiem jest elektrostymulacja, która również poza efektem ujędrnienia modeluje ciało. Zabieg ten polega na wykorzystaniu prądu o niskim natężeniu. Poprzez elektrody umieszczone na ciele, mięśnie pobudzane są do rytmicznych skurczy, co pobudza krążenie i poprawia jędrność skóry. Zabieg można wykonywać np. przy użyciu urządzenia Slim-Up – przy współdziałaniu promieniowania podczerwonego, wspomagającego modelowanie sylwetki, lub przy użyciu aparatu Vip – gdzie skurcze mięśni są nieco inne, podobne do ich ruchów w czasie ćwiczeń izometrycznych, co wspomaga spalanie tłuszczu.

Endermologia

Kolejnym zabiegiem ujędrniającym jest endermologia. Jest to rodzaj masażu ciała, w którym wykorzystuje się podciśnienie. Przykładowym urządzeniem do endermologii jest LPG Integral czy Icoone. Posiadają one specjalne głowice masujące, które umożliwiają mikrostymulację skóry, dzięki której zwiększa się stopień lipolizy i produkcja kolagenu. Oprócz ujędrniania zabieg ten likwiduje też cellulit czy blizny.

Panthermal

Ciekawym zabiegiem jest również Panthermal. Klientka umieszczana jest w specjalnej kapsule sterowanej komputerowo, gdzie na jej skórę oddziałuje tlen, woda oraz ozon. Zabieg wspomaga ujędrnianie, odchudzanie i oczyszczanie z toksyn.

Najważniejsza w ujędrnianiu skóry jest systematyczność. Większość z opisanych zabiegów musi być wykonana kilkukrotnie. Warto też po terapii dbać o skórę w domu poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, pielęgnacji, ćwiczeń i diety.